#2:2

Wynikami 2:2 zakończyły się mecze naszych drużyn seniorskich i należy je bardzo szanować, bo zostały one osiągnięte z zespołami walczącymi o awans. Pierwsza drużyna na NSR urwała punkty gościom z Mrzezina, natomiast rezerwy wyrwały remis w Choczewie w doliczonym czasie gry.

Trener Igor Kuźmin (AP KP – Start):
„Mecz ze Startem zapowiadał się na wyrównane spotkanie i takie moim zdaniem było. Optyczną przewagę mieli goście lecz w pierwszej połowie mieliśmy 3-4 dobre okazje żeby podwyższyć wynik, niestety skuteczności zabrakło. W drugiej połowie widać było u nas braki skupienia i koncentracji główniew przy stałych fragmentach gry przeciwnika. Cieszy jednak to że znów potrafiliśmy wrócić do spotkania i dobre zmiany dały nam bramkę wyrównującą a co za tym idzie remis z zespołem z czuba tabeli.”

Trener Igor Kuźmin (Latarnik – AP KP II):
„Remis i to na wyjeździe i to z wiceliderem rozgrywek, a na dodatek bramką strzeloną w 93 minucie spotkania więc na pewno nas zadowala. Nasza gra była dość uproszczona w tym meczu ale przez to przeciwnik nie mógł rozwinąć skrzydeł. Bardzo mnie cieszy to że w tym meczu zagrało czterech juniorów z naszej stajni od trenera Wojtka Konkola i zaprezentowali się z dobrej strony. Dziękujemy Gospodarzom za miłe przyjęcie i życzymy wam awansu do ligi wyżej.”

Zespoły młodzieżowe poradziły sobie w miniony weekend bardzo dobrze, trampkarze podobnie jak seniorzy oba mecze zremisowali 2:2, wysokie zwycięstwa natomiast odnieśli młodzicy, starsi w Gdańsku i młodsi w Gdyni.

Trener Szymon Domachowski (Pomorze – AP KP):
„Jeden z najciekawszych meczów w tej rundzie, bardzo szybkie tempo meczu i dobra gra obu ekip. Mimo momentami ostrej gry z obu stron, po meczu każdy z szacunkiem podziękował sobie za mecz. Tym razem szczęście nam dopisało i strzeliliśmy bramkę w ostatniej minucie spotkania na 2:2.”

Trener Szymon Domachowski (Gryf – AP KP):
„Pierwsza połowa to duża przewaga naszego zespołu czego efektem były strzelone szybko dwie bramki. Drużyna gospodarzy tak naprawdę w pierwszej połowie stworzyła sobie jedną dogodną sytuację i ją wykorzystali dzięki czemu złapali wiatr w żagle i poszli za ciosem w drugiej połowie. Druga połowa był już bardziej wyrównana, gdzie gospodarze bardzo groźnie kontrowali i tak udało im się zdobyć bramkę wyrównującą. Skuteczność tego dnia nie była naszą domeną i szanujemy ten punkt gdyż Wiktor Wójcik 2-3 razy fantastycznie spisał się między słupkami ratując nasz zespół. Szanujemy ten remis, bo różnie mogło się skończyć.”

Trener Piotr Biadała (Pomerania – AP KP):
„Pewne zwycięstwo naszej drużyny. W końcu dobrze weszliśmy w mecz i od początku mieliśmy kontrolę nad tym co się dzieje na boisku. Na pewno z naszej strony wynik mógł być wyższy, choć Pomerania też potrafiła dochodzić do sytuacji pod naszą bramką. U obu drużyn widać wyraźne postępy w grze względem jesieni. Widać, że ciężka praca chłopaków na treningach daje efekty. W tym tygodniu czekają nas jeszcze dwa kolejne mecze, do których na pewno podejdziemy zmotywowani i w dobrych nastrojach.”

Trener Wojciech Konkol (Checz – AP KP):
„To był ciężki mecz w dużym upale, jednak nasi zawodnicy podołali wyzwaniu. Długo czekaliśmy na bramkę, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wojtka Perka, Wiktor Tuzimek zdobył bramkę na 1:0, wtedy worek z bramkami się otworzył i grało się nam łatwiej. Brawo należą się wszystkim, lecz szczególne wyróżnienie należy się Tomkowi Grunertowi który zdobył dwa gole i Bartkowi Jankowskiemu który zanotował dwie bardzo ładne asysty.
W najbliższą sobotę kończymy udany sezon ligowy meczem u siebie z GAP Dąbrowa.”