Dużo bramek w naszych meczach

Prawdziwą huśtawkę nastrojów zafundowali nam nasi zawodnicy występujący w A klasie, do zwycięstwa w Gniewinie zabrakło naprawdę niewiele.
Rezerwy w dobrym stylu podniosły się po przegranej w pierwszej kolejce w Kębłowie i pokonały gości z Prusewa.

Trener Igor Kuźmin (Stolem II – AP KP):
„Mecz od początku układał nam się bardzo dobrze, pierwsza połowa to odpowiedzialna gra w obronie oraz składne w akcję na połowie przeciwnika byliśmy zabójczo skuteczni co do przerwy dało nam przewagę trzech goli, dwa gole dorzucił kapitan Damian Przychocki i jednego Szymon Domachowski. Po przerwie gospodarze od razu rzucili się odrabiania strat, lecz to my podwyższyliśmy wynik na 4:0 po strzale w długi róg Piotra Bochińskiego. Niestety w okolicach 60 minuty nie wykorzystany rzut karny z naszej strony po którym gospodarze przejęli inicjatywę. Od tego momentu posypaliśmy się jako drużyna niestety przeciwnik zdołał w niecałe 30 min strzelić bam cztery bramki i doprowadzić do remisu. Jest nam bardzo żal ale co nas nie zabije to na wzmocni! Traktujemy ten remis jako nauczkę z której na pewno wyniesiemy pozytywne wnioski!”

Trener Igor Kuźmin (AP KP II – Arka):
„Bardzo zależało nam na zwycięstwie i to się udało, w pierwszej połowie meczu przejęliśmy inicjatywę choć przeciwnik próbował się odgryzać. Gra wysokim pressingiem poskutkowała. Pierwsza bramka to przejęcie piłki na połowie przeciwnika szybkie dwa podania i bramka Janka Michalskiego. Przed przerwą podwyższył strzałem z dystansu dobrze dysponowany tego dnia Błażej Klawikowski i do szatni schodziliśmy z dwubramkową przewagą. W drugiej połowie po rzucie rożnym pięknym strzałem z woleja popisał się Klawikowski a przeciwników dobił Mateusz Banaszak i zasłużenie zdobyliśmy trzy punkty. Gratulacje dla całej drużyny, w tym meczu wyglądaliśmy bardzo solidnie co mam nadzieje przełoży się na następne spotkania.”

Juniorzy niestety nie dali rady Stolemowi, trampkarze pewnie pokonali Gedanię a młodzicy w swoim debiucie mimo dobrego meczu uznali wyższość gości z Sopotu.

Trener Wojciech Konkol (AP KP – Stolem II):
„Staraliśmy się grać mądrze w obronie i wyprowadzać groźne kontry, niestety o ile gra w obronie była poprawna to w ataku brakowało nam kropki nad i. Pierwszą bramkę, dość nieszczęśliwie straciliśmy w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Zaraz po przerwie, po wnikliwej analizie pierwszej części gry rzuciliśmy się do ataku, co przyniosło skutek w postaci bramki wyrównującej.
Nic nie zapowiadało straty przez nasz zespół kolejnych bramek, a jednak, zawodnicy z Gniewina nie pozostawili złudzeń kto był tego dnia lepszy. Na osłodę został nam bardzo ładny gol z rzutu wolnego Dawida Sosnowskiego.”

Trener Szymon Domachowski (AP KP – Gedania II):
„Bardzo dobre wejście w sezon mojej drużyny, a najbardziej cieszy fakt że zawodnicy zadania treningowe przenoszą na mecz. Niezwykle udane pierwsze 13 minut i wynik 3:0. Koncertowo zagrał Norbert Derwiński który tego dnia zanotował aż 4 asysty. Na pochwałę zasługuje duet środkowych obrońców wraz z bramkarzem. Debiut zaliczyła u nas Zuza Wojtysiak która również wpisała się na listę strzelców pokazując że będzie bardzo dużym wzmocnieniem drużyny. Cieszę się bardzo bo widać po drużynie że chcą a przy tym czerpią dużą radość z gry. Czekamy na kolejne mecze!”