Grać do końca

Pierwsza drużyna niestety z porażką w Bojanie, choć do przerwy nie zapowiadało się na to. Rezerwy do przerwy rozgromili osłabioną drużynę Pumy, goście jednak z powodu kontuzji i zdekompletowania składu nie wyszli na drugą część spotkania.

Trener Igor Kuźmin (Dragon – AP KP):
„Chcieliśmy zagrać dobre spotkanie i do stracenia pierwszej bramki która padła na początku drugiej połowy to się udawało. Mądra gra w obronie w pierwszej połowie przełożyła się na mała liczbę okazji do strzelenia bramki przez gospodarzy, choć oni lepiej operowali piłką, my nastawialiśmy się na kontratak. Niestety na początku drugiej połowy popełniliśmy dwa błędy indywidulane i gospodarze szybko strzelili nam dwie bramki co trochę podcięło nam skrzydła. Po stracie trzeciej bramki zaczęliśmy przejmować inicjatywę co przełożyło się na bramkę i kilka akcji podbramkowych.”

Trener Igor Kuźmin (AP KP II – Puma):
„Goście przyjechali w 9 osób zagrali pierwszą połowę i na drugą już nie wyszli. Moi Zawodnicy byli zawiedzeni takim rozwiązaniem ja razem z nimi…”

Zespół juniorów musi pamiętać że mecz trwa 90 minut, część dobrego meczu to za mało. Dobry występ trampkarzy starszych na obiekcie Jaguara, trampkarze młodsi z drugą lokatą po rundzie jesiennej. Młodzicy starsi minimalnie przegrali w derbach z Pomorzaninem, młodsi natomiast odbyli mocną naukę.

Trener Wojciech Konkol (Stolem – AP KP):
„Po pierwszej części gry byliśmy pełni optymizmu, graliśmy tak jak sobie założyliśmy. Jako pierwsi zdobyliśmy bramkę – pewnym strzałem z rzutu karnego popisał się Igor Sałański. W tej połowie mieliśmy jeszcze kilka sytuacji które mogliśmy zamienić na bramkę lecz zawodnicy Stolemu bardzo inteligentnie się bronili. Po przerwie gospodarze przejęli inicjatywę i nie daliśmy rady wytrzymać naporu rywali”

Trener Szymon Domachowski (Jaguar – AP KP):
„Niestety porażka, ale ta porażka nie oddaje tego co działo się na boisku. Graliśmy z bardzo mocnym przeciwnikiem, szkoda bo stworzyliśmy sobie kilka świetnych sytuacji których nie wykorzystaliśmy, Jaguar tego dnia był skuteczny a nam zabrakło zimnej krwi w wykończeniu sytuacji. Mimo to ten mecz zagraliśmy na bardzo wysokim poziomie piłkarskim i jesteśmy z tego meczu zadowoleni. Chciałbym widzieć w każdym meczu taką determinację strzelenia bramki jaki w tym. Brawo drużyna, czas na przygotowania do rundy wiosennej w Hiszpanii”

Trener Szymon Domachowski (AP KP – Sztorm):
„Zakończyliśmy sezon zwycięstwem i drugim miejscem w tabeli, co nas naprawdę cieszy. Mecz ze Sztormem przez większość czasu był prowadzony przez nas. Zagraliśmy odważnie i dobrze kreowaliśmy sobie sytuację strzeleckie. Cieszy bardzo dobra gra w obronie i mecz na 0 z tyłu. Przed nami wymorzony wyjazd do Hiszpanii i przygotowania do rundy wiosennej.”

Trener Piotr Biadała (Pomorzanin – AP KP):
„Znów nie potrafiliśmy wykorzystać swoich sytuacji. Do końca próbowaliśmy odwrócić wynik, ale brakowało dokładności i postawienia kropki nad „i”. Choć nie jesteśmy zadowoleni z końcowego rezultatu, to można było dostrzec pozytywy w naszej grze pokazujące ciągły postęp.”

Trener Wojciech Konkol (AP KP – Lechia):
„Zmierzyliśmy się z bardzo wymagającym rywalem, zespół Lechii to jedna z topowych drużyn w województwie i bardzo szybko się o tym przekonaliśmy. Nasi zawodnicy bardzo chcieli zagrać jak najlepiej, lecz gdańszczanie grali bardzo szybko co nie raz sprawiało nam duże problemy. Zobaczyliśmy jak dużo pracy przed nami, byśmy mogli rywalizować z najlepszymi, jednak trzeba pochwalić naszą drużynę za walkę do końca spotkania.”