Historia

 

Stowarzyszenie Akademia Piłkarska KP Gdynia zostało założone w dniu 29-04-2015 roku decyzją Dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu, Pana Marka Łucyka po wpisaniu do Księgi Ewidencji Klubów Sportowych.

Powstało ono po wyodrębnieniu z Klubu Piłkarskiego „KP Gdynia” drużyn juniorskich, które w całości od zawodników rocznika 2002 przeszło tworząc nowe Stowarzyszenie.

Pierwszym zadaniem Akademii było przystąpienie do Pomorskiego ZPN. Pod koniec maja 2015 zostaliśmy członkiem PZPN, dostaliśmy licencję klubową uprawniającą Akademię KP Gdynia do gry w rozgrywkach Pomorskiego ZPN.

Dzięki uprzejmości GCS nasze mecze gospodarskie są rozgrywane na obiektach przy ul. Olimpijskiej 5/9. Treningi odbywają się pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej z licencją PZPN, na różnych obiektach zlokalizowanych na terenie Gdyni.

Pierwsze historyczne dla Akademii zwycięstwo odnieśliśmy 29-08-2015 r. pokonując na wyjeździe zespół U2 Bytów 0:3 w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej C2 Trampkarz a pierwszą historyczną bramkę dla Klubu w tym meczu strzelił Jakub Kurek o godzinie 11.09.

Zespoły AP KP Gdynia z powodzeniem mierzą się z juniorami drużyn czołowych klubów wybrzeża. Sukcesy w sparingach oraz turniejach lokalnych stały się inspiracją do zgłoszenia także najmłodszych grup szkoleniowych do rozgrywek ligowych.

W roku 2017 rozpoczęliśmy współpracę z przedszkolami na terenie gminy Gdynia, gdzie nasi trenerzy prowadzą zajęcia ogólnorozwojowe i ruchowe z dziećmi w grupach średnich i starszych, czyli z dziećmi mającymi od 4-6 lat.

Dzięki pasji i zaangażowaniu członków drużyny i trenerów, zawodnicy Akademii Piłkarskiej KP Gdynia są coraz bardziej rozpoznawani w sportowym świecie.

Możliwość dalszego szkolenia jest bardzo ważna, przede wszystkim dla młodych ludzi, którzy często rezygnują z uprawiania sportu, gdyż miejsce w wyższych klasach rozgrywkowych zarezerwowane jest tylko dla wybitnych jednostek. Daje to nam ważny argument w walce o czynne uprawianie sportu przez szerokie rzesze młodzieży.