Hit dla juniorów, były falstarty

PODSUMOWANIE WEEKENDU

R-Gol A klasa gr.1
KKS Koleczkowo – AP KP Gdynia 4:1 (0:1)

W A klasie przegraliśmy w Koleczkowie 1:4, po pierwszej połowie jednak nic nie wskazywało na taki rezultat.
W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły kilka sytuacji do zdobycia bramki, jednak to nasz zespół atakował konkretniej. W 15 minucie po ładnej zespołowej akcji Dawid Sosnowski dograł mocną piłkę z lewej strony boiska jednak bramkarz KKSu zachował czujność. Po 10 minutach Olivier Pleszkacz dośrodkował piłkę na głowę Konrada Świstowskiego, ten uderzył celnie jednak bramkarz zdołał sparować piłkę na poprzeczkę. W 28 minucie gospodarze szybkim podaniem uruchomili swojego napastnika, a ten został faulowany przez Nikodema Nowaka w polu karnym, jednak sędzia asystent podniosła chorągiewkę sygnalizując pozycję spaloną i rzutu karnego nie było.
Dopięliśmy swego w 39 minucie, wtedy mieliśmy kopię sytuacji z przed kwadransa, dośrodkowywał Pleskacz, a Świstowski głową wpakował już piłkę do bramki.
Druga połowa nie była w naszym wykonaniu poprawna, już trzy minuty po przerwie koleczkowianie wykorzystali błąd w naszym ustawieniu i wyrównali stan meczu.
W 58 minucie przepięknym strzałem popisał się zawodnik gospodarzy Alan Wilczewski, piłka po strzale z ok. 30m trafiła w samo okienko naszej bramki.
Do remisu mógł doprowadzić Kamil Ostrowski, jednak jego strzał z przed pola karnego na rzut rożny odbił bramkarz. KKS podwyższył wynik strzałem głową po rzucie rożnym i w końcówce spotkania uderzeniem z woleja zza pola karnego.
W drugiej połowie zagraliśmy po prostu słabo, a to wykorzystał zespół KKSu. Okazja do rehabilitacji już w najbliższą niedziele, do Gdyni przyjedzie Gryf II Wejherowo.

Junior B1 gr.1
AP KP Gdynia – Wikęd Luzino 4:3 (2:2)

Trampkarz C2 gr.1
AP KP Gdynia – Zatoka 95 Puck 12:1 (7:0)

Młodzik D1 gr.1
AP KP Gdynia – Orzełki Żelistrzewo 1:12 (0:6)

Młodzik D2 gr.1
AP Bałtyk II Gdynia – AP KP II Gdynia 3:2 (2:1)

Młodzik D2 gr.2
AP KP Gdynia – AP 16 Gdynia 1:3 (1:1)

Juniorzy młodsi bardzo dobrze rozpoczęli sezon. Mecz rozpoczął się od naszych ataków, już po 17 minutach było 2:0 za sprawą Konrada Wrońskiego i Eryka Woźniaka, jednak na przerwę zespół U-17 schodził z remisem.
Mecz był bardzo zacięty, w 53 minucie Jakub Smeja wykorzystał rzut karny, jednak w 71 minucie znowu goście z Luzina wyrównali.
Bramkę dającą komplet punktów zdobył Maciej Wosek który wykorzystał zamieszanie pod bramką Wikędu w 96 minucie spotkania!
Trampkarze młodsi w pierwszej kolejce wbili tuzin goli gościom z Pucka, do przerwy było ich siedem! Był to bardzo dobry występ naszego zespołu.
Rocznik 2012 przyjął mocną lekcję futbolu od zespołu z Żelistrzewa, od początku to goście rządzili na placu gry, nasi zawodnicy muszą bardzo solidnie pracować w treningu aby dorównywać kroku najlepszym zespołom. Na osłodę warto wspomnieć o pięknej bramce Mateusza Choromańskiego, który pięknym uderzeniem z woleja zza pola karnego pokonał bramkarza gości.
W lidze młodzika D2 występują nasze dwa zespoły rocznik 2013 i o rok młodsza drużyna 2014. Młodsza ekipa swoje pierwsze spotkanie ligowe w historii zespołu ma za sobą. AP 16 okazała się lepsza wygrywając 3:1, jednak zdobyte cenne doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Udało się stworzyć sporo sytuacji bramkowych co dobrze rokuje, z meczu na mecz drużyna będzie nabierała pewności siebie i gra będzie coraz lepsza.
Rocznik 2013 zmierzył się z Bałtykiem II i również dla niektórych zawodników był to debiut na ligowych boiskach. Gospodarze prowadzili już 2:0, jednak naszym zawodnikom udało się wyrównać i walka o zwycięstwo trwała do samego końca. Jednak to Bałtyk cieszył się z wgranej po spektakularnym golu z daleka w końcówce spotkania.