#JednaSiłaApKpGdynia

To hasło, od dłuższego czasu jest zauważalne w Naszej piłkarskiej rodzinie – wśród dzieci, trenerów i rodziców. Jako pracownicy Akademii bardzo byśmy chcieli i do tego dążymy, abyśmy wszyscy tworzyli jedną wielką rodzinę.

Koniec sezonu już „tuż tuż”, za kilka dni będziemy razem świętować na dorocznym festynie. Mimo tego, iż sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami i większość osób z Naszej Piłkarskiej Rodziny myśli o wypoczynku, chcielibyśmy poruszyć jedną z najważniejszych kwestii, która dotyczy Nas wszystkich:

Relacji: DZIECKO – TRENER – RODZIC

Mamy to szczęście jako Akademia, że nasi podopieczni mają wspaniałych rodziców, od których otrzymujemy ogrom pomocy i wsparcia w rozwoju Naszych małych piłkarzy. Przypadki Grupy KOR – Komitetu Oszalałych Rodziców, zdarzają się i u Nas, na szczęście w marginalnym stopniu.

Niemniej jednak, chcielibyśmy wyeliminować to zjawisko.

Wiemy, drodzy rodzice, że Wasze dzieci są dla Was najważniejsze, dla Nas też. Zaufaliście Nam, powierzając swoje dzieci pod opiekę, w celu rozwoju ich i przygotowania na dalsze życie. Nasz sposób to rozwój ich przy pomocy sportu – piłki nożnej. Każdy z Was widzi w swoim dziecku przyszłą gwiazdę futbolu – my jako trenerzy też byśmy sobie tego życzyli. Nie mniej jednak życie pisze różne scenariusze i zdajemy sobie sprawę, że nieliczni będą wierni drodze wytyczonej przez futbolówkę.

Pamiętajcie, że piłka nożna, ma tym dzieciom dawać radość i zabawę ze wspólnego spędzania czasu z rówieśnikami, gdzie każdy z nich jest inny, oryginalny na swój unikatowy sposób, a co za tym idzie każdy z Naszych podopiecznych jest dla Nas wartościowy.

Pragniemy przypomnieć, że również Wy rodzice, jesteście niezbędnym elementem do prawidłowego kształtowania swojego małego piłkarza, od Was w dużej mierze zależy jak dziecko odbiera całą sytuację, tą która jest na treningu i tą na meczu/turnieju.

Dlatego przedstawiamy Wam kilka zasad, które Nam trenerom, bardzo pomogą. My jesteśmy tylko narzędziem, za pomocą którego Wasze dziecko się może rozwijać- lecz to Wy wpływacie w głównej mierze na postrzeganie świata przez Wasze dzieci.

https://www.facebook.com/edukacjadlasportu/videos/408860626383835/