Kamilów trzech

Dwa zwycięstwa drużyn seniorskich!
Po niemrawym początku rundy wiosennej, w kolejnej serii gier udało się nam zdobyć komplet punktów w A i B klasie! Nie były to łatwe spotkania, było dużo emocji i na końcu ogrom radości!

Trener Michał Lewandowski (AP KP – Stolem II):
„Mając w pamięci mecz z poprzedniej rundy gdzie przy prowadzeniu 4:0 i niestrzelonym karnym zakończyliśmy spotkanie wynikiem 4:4 wyszliśmy na mecz podwójnie skoncentrowani. Pierwsze minuty pokazały, że nasza drużyna tego dnia wyglądała bardzo dobrze. Pierwszy gol po samobójczym trafieniu zawodnika z Gniewina dał nam prowadzenie do przerwy. Po przerwie przeprowadziliśmy kilka zmian co przyniosło efekt w postaci kolejnych goli. Podobnie jak w meczu w Gniewinie i tym razem nie udało nam się wykorzystać rzutu karnego. Jednak wygrywamy 5:1 i z optymizmem patrzymy do przodu. Tego dnia pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną!”
Trener Igor Kuźmin (AP KP – Stolem II):
„Drużyna dzisiaj zagrała bardzo dobre spotkanie widać było pozytywne nastawienie oraz chęć wygrania tego meczu, poza ostatnimi 10 minutami pierwszej połowy jestem bardzo zadowolony z gry naszego zespołu. Ważne i zasłużone zwycięstwo by podnieść morale oraz nastawienie w drużynie.”


Trener Igor Kuźmin (Arka – AP KP II):
„Do Prusewa jechaliśmy z mocnym przekonaniem że wywieziemy stamtąd trzy punkty i to się udało! Murawa nie sprzyjała grze w piłkę po ziemi więc musieliśmy nastawić się na typowe b klasowe granie które nam za bardzo nie wychodzi, dużo lepiej czujemy się na równych placach. Spotkanie było wyrównane z naszą minimalną przewagą. Gratulacje dla chłopaków, zadowoleni wracamy do treningów i przygotujemy się do następnego meczu!”

Juniorzy nie dali rady Sparcie Gdańsk, dużą siłę rażenia pokazali trampkarze strzelając w dwóch spotkaniach 18 goli!
Cenny remis wywalczył rocznik 2011 w meczu z Ejsmondem, natomiast rocznik 2012 swojego meczu nie zagrał. Portowiec Gdańsk nie pojawił się przy Olimpijskiej.

Trener Wojciech Konkol (Sparta – AP KP):
„Mimo dobrego nastawienia i planu na ten mecz, przeciwnicy okazali się od nas po prostu lepsi. Nie radziliśmy sobie z częstymi i bardzo dynamicznymi atakami gospodarzy i to oni schodzili na przerwę z zapasem dwóch goli. Dopiero w drugiej połowie doszliśmy do głosu i zaczęliśmy stwarzać sytuacje podbramkowe, tu jednak bramkarz Sparty spisywał się znakomicie. O dziwo, nasze sytuacje były na tyle dobre, że mogliśmy się pokusić nawet o remis, niestety na 30 minut przed końcem Maciej Wosek zobaczył czerwoną kartkę – ta sytuacja nie powstrzymała nas przed dalszymi atakami. W 80 minucie gospodarze wyprowadzili kontrę która zakończyła się podyktowaniem rzutu karnego i podwyższeniem wyniku.”

Trener Szymon Domachowski (Gryf – AP KP):
„Dwa słowa: „brawo zespół”. Bardzo ciężkie warunki do gry, ale pokazaliśmy ponownie, że radzimy sobie z nimi. Mecz pod nasze dyktando, sędzia próbował nam przeszkadzać konsekwentnie sędziując w jedną stronę, ale umiejętności czysto piłkarskie wybroniły się na boisku. W tym miejscu mały apel do sędziów: nie bójcie się złamać regulaminu sędziowskiego i za brutalny faul pokazać czerwoną kartkę lub wyrzucić z boiska i nie mówię tutaj o dwóch minutach.”

Trener Szymon Domachowski (AP KP – Zatoka)
„dwa słowa: „Brawo drużyna” Festiwal strzelecki, konsekwentna gra od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Świetne i pozytywne wejście w rundę rewanżową!
Kibiców zapraszam do oglądania meczów i relacji naszej drużyny na naszym kanale na YouTube: https://www.youtube.com/@APKPGdynia_09-10

Trener Piotr Biadała (AP KP – Ejsmond):
„Mieliśmy swój plan na to spotkanie i bardzo konsekwentnie go realizowaliśmy, co pozwoliło nam dłuższymi fragmentami kontrolować to co dzieje się na boisku. Od początku mecz toczył się w wysokim tempie, przez co w drugiej połowie brakowało nam już trochę sił, aby utrzymać ten sam poziom intensywności. Cieszy to, że w meczu przeciwko mocnemu zespołowi, stracone bramki nas nie podłamały i za każdym razem potrafiliśmy wrócić do gry i doprowadzić do remisu. Brawa dla całej drużyny za dobry mecz, każdy z chłopaków mocno przyłożył się do tego rezultatu.”