Koniec

Ostatni w tym sezonie, ale nie najlepszy weekend za nami. Pomorzanin Gdynia wziął rewanż za przegraną z jesieni, tu jednak bardzo cieszy bramka najmłodszego zawodnika który wystąpił w naszym zespole w tym spotkaniu – Dawida Sosnowskiego. W Karwi też lepsi byli gospodarze, jednak można było się pokusić o dużo lepszy rezultat.
W A klasie kończymy sezon na 9 pozycji z 35 punktami na koncie, przez 26 kolejek 10 razy wygraliśmy, 5 razy zremisowaliśmy i odnieśliśmy 11 porażek. Zdołaliśmy zdobyć 57 bramek, straciliśmy natomiast 63 co daje średnią 2,19 goli strzelonych i 2,42 goli straconych.
Przed nami jeszcze jedna kolejka A klasy, jednak my pauzujemy.
W B klasie sezon kończymy na miejscu 10 z 29 punktami na co złożyło się 9 zwycięstw, 2 remisy i 15 porażek. Zdobyliśmy 54 gole, straciliśmy 72 co daje średnią 2,07 zdobytej bramki na mecz i 2,76 straconej.
Apetyty na pewno były większe, kilka punktów w ciągu tego sezonu uciekło, z czego musimy wyciągnąć wnioski na kolejną kampanię.
Teraz przed zespołem seniorskim nieco ponad półtorej tygodnia roztrenowania.
Pierwszy trening zaplanowany jest na 10 lipca, a start rozgrywek sezonu 2024/25 na weekend 17/18 sierpnia.

Trener Igor Kuźmin (Pomorzanin – AP KP):
„Niestety porażka i to w meczu derbowym, nie tak chcieliśmy zakończyć ten sezon. Za błędy trzeba płacić a te szczególnie w pierwszej połowie przytrafiały nam się zbyt często. Pozytyw z pierwszej połowy to napawano ładna bramka po akcji indywidualnej Dawida Sosnowskiego.
W drugiej połowie więcej utrzymywaliśmy się przy piłce lecz nie przełożyło się to na sytuacje podbramkowe i zasłużenie przegrywamy ten mecz.
Gratulacje dla zespołu Pomorzanina, tego dnia byli lepsi. Chciałbym podziękować Kibicom którzy zjawili się na stadionie i dzielnie wspierali naszą Akademie.”

Trener Igor Kuźmin (Nörda – AP KP II):
„Drużyna podeszła do tego spotkania zbyt lekceważąco, niestety to było widać gołym okiem i już w na początku straciliśmy bramki na 1:0.
Próbowaliśmy się od razu odgryźć ale to kapitan gospodarzy zadał nam drugi cios który podłamał młodych zawodników naszego zespołu.
W drugiej połowie nieodpowiedzialne zachował się nasz kapitan i otrzymał czerwoną kartkę, co o dziwo wpłynęło pozytywnie na naszą grę i naprawdę nie wiemy jak żadne uderzenie nie wpadło do bramki Nördy. Dziękujemy Gospodarzom za mecz i czekamy na przyszły sezon”

Drużyna rocznika 2011 zakończyła sezon jako ostatni z drużyn młodzieżowych, akurat w meczu ze Stoczniowcem górą byli goście, ale widać w drużynie młodzików starszych ewidentny progres na przestrzeni sezonu. Od sierpnia zespół Piotra Biadały rozpocznie granie po jedenastu w lidze trampkarzy młodszych.

Trener Piotr Biadała:
„Nie tak chcieliśmy zakończyć ten sezon. Weszliśmy w mecz bardzo ospale i nie radziliśmy sobie z przewagą fizyczną gości. Stoczniowiec grał od nas szybciej i dokładniej, a w my graliśmy zbyt indywidualnie i dużo było nerwowych zagrań z naszej strony. W drugiej połowie nieco poprawiliśmy się w niektórych elementach, ale dalej było widać że to nie jest nasz dzień. Wprawdzie przeprowadziliśmy kilka fajnych zespołowych akcji, ale nie potrafiliśmy przełożyć ich na gole. Dziękuję bardzo drużynie za ten wspólny rok. Chłopacy wykonali dużo pracy. Wiele się przez ten czas nauczyliśmy i liczę, że dalej będziemy się tak rozwijać.”