Koniec przygody

Dwa zwycięstwa seniorów bardzo nas cieszą, wróciliśmy na odpowiednie tory i mamy nadzieję, że tak zostanie do końca trwającego sezonu! W A klasie zostały nam do rozegrania dwie kolejki (Dragon i Pomorzanin), natomiast rezerwy wybiegną na boisko trzy razy (Puma, Sokół II i Nörda).

Trener Igor Kuźmin (Iskra – AP KP):
„Zasłużone zwycięstwo i to bardzo cieszy. Na wyjeździe w Szemudzie, gdzie boisko jest wyjątkowo nie korzystne do gry piłką po ziemi udało nam się zdobyć trzy punkty. Mieliśmy plan na to spotkanie, który wykonaliśmy. Jestem bardzo zadowolony z tego meczu gdyż w drugiej połowie zdominowaliśmy przeciwnika. Dziękujemy gospodarzom za mecz!”

Trener Michał Lewandowski (AP KP II – Zatoka):
„Naszym celem w meczu z Zatoką 95 Puck było podtrzymacie dobrej passy. Wyszliśmy na mecz odpowiednio zmotywowani i od początku było widać, że chłopaki chcą wygrać ten mecz. Pierwszą bramkę po błędzie bramkarza strzelił Konrad Rybicki, który umieścił piłkę w siatce z najbliższej odległości. Po strzeleniu gola nadal konsekwentnie realizowaliśmy swój plan czego efektem był gol Piotrka Bochińskiego, po świetnej oskrzydlającej akcji Szymona Danielewicza. Po jednym z rzutów rożnych dla drużyny gości i zamieszaniu w naszym polu karnym tracimy gola na 2:1 i z takim wynikiem schodzimy na przerwę. Druga połowa to festiwal zmarnowanych okazji w naszym wykonaniu i mecz kończymy zwycięstwem 2:1. Kolejne dwa mecze to wyjazd do ostatniej i pierwszej drużyny w tabeli, a my jedziemy z założeniem zdobycia kompletu punktów.”

Juniorzy oraz młodzicy młodsi zakończyli sezon, trampkarze i młodzicy starsi rozegrają jeszcze po jednym spotkaniu.
Najstarsza drużyna młodzieżowa, czyli rocznik 2007/08 zakończyła funkcjonowanie w obecnym kształcie, teraz zwodnicy z rocznika 2007 dołączą do zespołu seniorskiego Igora Kuźmina, a ich młodsi koledzy dołączą do ekipy trenera Szymona Domachowskiego i w kolejnym sezonie stworzą drużynę występująca w lidze juniora młodszego.
Dwóch reprezentantów rocznika 2008 może się pochwalić przejściem całej ścieżki juniorskiej w naszej Akademii, jest to Jakub Czop i Maciej Wosek – są w klubie od 2017 roku, a jeszcze min. jeden sezon juniorski przed nimi. Natomiast najdłużej trenującymi zawodnikami z rocznika 2007 są Mateusz Brzoskowski i Dawid Sosnowski (od 2019 roku).
Po 1911 dniach pracy z drużyną juniorów roztaje się trener Wojciech Konkol, który teraz skupi się na prowadzeniu rocznika 2012, z którym de facto pracuje już od marca.

Trener Wojciech Konkol (AP KP – Sparta):
„Szkoda, że na zakończenie tej pięknej przygody nie udało się zdobyć choćby punktu, jednak dla wszystkich zawodników należą się wielkie gratulacje za całą wiosnę 2024 w której to tylko… Sparta Gdańsk znalazła na nas sposób.
Sam mecz był toczony bardzo szybkim tempie, jednak to goście byli bardziej konkretni w swoich poczynaniach, szczególnie w naszym polu karnym. Potrafiliśmy przejąć inicjatywę, lecz skuteczność nie była naszą mocną stroną, goście kilkukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej, a bramkarz Sparty też był właściwie bezbłędny.
Dziękuję każdemu z zawodników który był na przestrzeni lat w drużynie oraz kierownikowi zespołu Tomaszowi Perkowi który zawsze był z zespołem za wspólnie spędzony czas, za ponad pięć lat radości ze zwycięstw i nauki z porażek… mam nadzieję że nie był to zmarnowany czas.”


Trener Szymon Domachowski (Ogniwo – AP KP):
„Wygraliśmy mecz do 60 minuty gdzie byliśmy bardzo zdyscyplinowani i mądrzy w grze obronnej. Piękna bramka zdobyta przez Norberta przebiła balonik ale nie Ogniwa Sopot tylko nasz. Nie wiem co się stało ale w tym momencie mecz dla nas się skończył, a drużyna z Sopotu ruszyły na nas i strzeliła aż 6 bramek, kilka z nich po naszych błędach indywidulanych. Gratulujemy drużynie z Sopotu mistrzostwa w pełni zasłużonego.”

Trener Szymon Domachowski (AP KP – Jantarek):
Troszkę takie festynowe granie. Dziękujemy drużynie z Władysławowa za przyjazd bo mogło być różnie. W tym meczu dużo osób dostało szanse gry w większym wymiarze czasowym z zawodników którzy ostatnio mniej grali. Brawa dla naszych bliźniaków Mateusza i Piotra którzy byli motorem napędowym drużyny. Cieszy skuteczność i zaangażowanie drużyny. Przed nami ostatni weekend meczów i nowe plany i zmiany na kolejny sezon”

Trener Piotr Biadała (AP KP – Pomorzanin):
„Zaczęliśmy nerwowo, bardzo chcieliśmy szybko strzelić pierwszego gola, ale przez to często zbyt szybko i chaotycznie próbowaliśmy przedostać się pod bramkę przeciwnika. Na początku mieliśmy też problem z grą długimi podaniami jaką stosowali przeciwnicy, ale z czasem coraz lepiej sobie z tym radziliśmy. Niestety znów byliśmy bardzo nieskuteczni, co widocznie wpływało na naszą grę. Po tym jak po zamieszaniu w polu karnym Pomorzanina udało się strzelić pierwszą bramkę, widać było u chłopaków dużo większy spokój. Kolejne dwa gole to już wykończenie do pustej bramki bardzo ładnych zespołowych akcji. Brawa dla całej drużyny, trzy zwycięstwa w ciągu 8 dni to zasługa ich ciężkiej pracy przez cały sezon.”

Trener Wojciech Konkol (AP KP -Dabrowa):
„Mecz miał dwa inne oblicza, w pierwszej części gry byliśmy drużyną która stwarzała więcej sytuacji do zdobycia gola, graliśmy wysoko i chcieliśmy jak najszybciej odbierać piłkę przeciwnikom. Druga część gry była w naszym wykonaniu słabsza, mieliśmy zaledwie kilka sytuacji pod bramką gości, za to zawodnicy Dąbrowy dochodzili do głosu i można powiedzieć, że mieliśmy dużo szczęścia. Myślę, że ten mecz to dla nas cenna nauka na przyszłość.
Jednak należą się brawa naszym zawodnikom, bo przez całą rundę wiosenną nie zasmakowaliśmy porażki. Już nie możemy doczekać się nowego sezonu.”