Ogłaszamy koniec zimy!

W najbliższy weekend rozpoczynamy rozgrywki ligowe, pierwsza drużyna zagra w Darzlubiu z Pumą, a juniorzy zmierzą się na NSR Bałtykiem II.
Poprosiliśmy trenerów właśnie tych drużyn o krótkie podsumowanie tego co działo się zimą:

Trener Igor Kuźmin:
„Przygotowania do rundy wiosennej minęły błyskawicznie! Od 4 stycznia zagraliśmy łącznie 11 sparingów, wyniki w grach towarzyskich to drugorzędna więc nie będę się na nich skupiał. Najważniejsze dla mnie to dużo materiału z gry do analizy poczynań całego zespołu oraz dobrze wybiegane jednostki treningowe.
Szczególnie u młodszych zawodników widać już pierwsze obycie się z piłką seniorską i po pół roku grania w niej widać znaczący progres co mnie cieszy najbardziej.
Do I zespołu dołączyło trzech zawodników pierwszy to Michał Lewandowski a pozostała dwójka czyli Piotr Biadała i Krystian Macholla zostali przesuniętych z drugiej drużyny. Natomiast do „dwójki” doszło 6 młodych nowych zawodników na którzy na pewno będą dostawać swoje szanse w tym sezonie.
Do każdego spotkanie będziemy podchodzić z chłodną głową aby wykonać nasz cel jakim w tym sezonie jest awans o klasę wyżej.
Pozdrawiam kibiców i trzymajcie za nas kciuki!”

Trener Wojciech Konkol:
„W przerwie zimowej pracowaliśmy przede wszystkim nad organizacją gry, przez niemal cztery miesiące mój zespół poprawił wiele elementów które mocno kulały, mocno pracowaliśmy też nad sferą mentalną zawodników.
W okresie przygotowawczym rozegraliśmy cztery mecze kontrolne oraz grę wewnętrzną i właśnie w tych jednostkach było widać progres zawodników, zaczynając od podejścia do samej rozgrywki, kończąc na odpowiednich zachowaniach boiskowych.
Do drużyny dołączyło trzech nowych zawodników, Jakub Smeja (wrócił po przygodzie w SAP Sopot), Krzysztof Muszyński (poprzednio Dragon Bojano) i Nikodem Nowak (poprzednio GAP Dąbrowa). Po zawirowaniach transferowych w wiosennych meczach będzie mógł też wystąpić Viktor Tsymbala, zawodnik z Ukrainy który trenuje z nami już niemal rok, jego poprzednim klubem był FC Litsei-Viktoriia Ivano-Frankivsk.
Niebawem rozpoczynamy rundę wiosenną i liczymy na to, że po każdym ze spotkań będziemy mogli schodzić z boiska z podniesioną głową!”