Punkty z wyjazdów

Rezerwy pewnie pokonały Morenę, na boisku w Kokoszkach zaaplikowali rywalom pięć bramek. Juniorzy przywieźli ważne punkty z Chłapowa, a młodzicy dzielnie walczyli z Bałtykiem, lecz rywal okazał się lepszy.

Trener Igor Kuźmin (Morena – AP KP II):
„Do Gdańska przyjechaliśmy podrażnieni porażką z zeszłego tygodnia. Od początku meczu narzuciliśmy swój styl gry, czyli wysoki pressing oraz szybkie konstruowanie akcji ofensywnych. Dobre tego dnia dysponowany był nasz napastnik Oskar Kasprowicz który brał ciężar gry z przodu na siebie. Do przerwy schodziliśmy z trzema bramkami przewagi, co pozwoliło na danie szansy debiutantom. W drugiej połowie gra nieco się pogorszyła w naszym wykonaniu i pozwoliliśmy gospodarzom na zdobycie bramki, my odpowiedzieliśmy strzelając dwie.
Wynik korzystny gdybyśmy tego dnia wykorzystali nasze wszystkie sytuacje wynik byłby dwucyfrowy musimy popracować nad skutecznością w tym tygodniu”

Trener Wojciech Konkol (Klif – AP KP):
„Bardzo chcieliśmy wygrać mecz w Chłapowie, po pierwsze bardzo potrzebujemy punktów, a po drugie z Klifem na wyjeździe nigdy nie zdobyliśmy choćby jednego oczka.
Od początku stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką gospodarzy, już w pierwszej minucie znakomitą interwencją popisał się bramkarz Klifu. Sytuacji w pierwszej części gry było dużo, a udało się wykorzystać tylko jedną – przytomnie zachował się Mikołaj Lewandowski.
W drugiej połowie nasi przeciwnicy zagrali odważniej i kilka razy zatrudnili naszego bramkarza, niestety dwa razy się zdrzemnęliśmy, potrafiliśmy jednak odpowiedzieć z przytupem, a końcówka spotkania była pod naszą kontrolą i pewnie wygraliśmy.”

Trener Piotr Saj (AP KP – Bałtyk II):
„Rozpoczęliśmy rundę wiosenną w lidze od meczu z Bałtykiem II. Na pierwszy rzut oka widać było, że oby zespoły zrobił duży progres przez ostatnie pół roku. W pierwszej połowie straciliśmy szybko dwie bramki i w przerwie trenerzy zwrócili zawodnikom uwagę na to, co wymaga poprawy.
Druga połowa zdecydowanie była lepsza, było sporo sytuacji bramkowych, ale bramkarze obu drużyn byli tego dnia w dobrej dyspozycji.”