W związku z zaistniałą sytuacją zarząd AP KP Gdynia, podjął kilka decyzji w sprawie bieżącego funkcjonowania Akademii.

Drodzy Rodzice,

w piątek (20.03) została ogłoszona decyzja Rządu o wprowadzaniu stanu epidemii na terenie naszego kraju, z czym wiąże się m.in. przedłużenie okresu, w którym zamknięte pozostają placówki dydaktyczno -wychowawcze. W dalszym ciągu obowiązuje również zakaz użytkowania wszelkiego rodzaju obiektów sportowych, w tym także hal sportowych i boisk piłkarskich, co uniemożliwia nam prowadzenie regularnych zajęć. Wszystko to ma na celu ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa w naszym społeczeństwie.

Nasza Akademia powstała z piłkarskiej pasji i chęci do wychowywania młodych pokoleń w duchu sportu. I tak działamy. Staramy się organizować szkolenie na jak najwyższym poziomie, stale się szkolimy i wprowadzamy nowe rozwiązania i technologie. A wszystko to z myślą o naszych zawodnikach – Waszych dzieciach. Trening piłki nożnej to coś więcej niż tylko potoczne „bieganie za piłką”. To wielowymiarowe kształtowanie dziecka pod względem fizycznym i osobowościowym – od koordynacji ruchowej, przez rozwój samodzielności, decyzyjności, kreatywności, logicznego myślenia, percepcji, naukę postępowania według określonych zasad, po budowanie relacji społecznych, własnej samooceny. Pamiętajmy, że aktywność fizyczna jest jednym z fundamentów kształtowania odporności dzieci – w zdrowym ciele zdrowy duch.

Klub nie gromadzi środków. Miesięczne wpływy ze składek członkowskich są w całości wydawane na bieżące funkcjonowanie. Jako klub jesteśmy po okresie zimowym – najgorszym okresie dla klubów szkolących dzieci i młodzież, gdzie koszty wynajmu hal sportowych przewyższają standardowe opłaty oraz wpływy ze składek członkowskich. Za zajęcia prowadzone do połowy marca mamy do uregulowania wypłaty trenerów i opłaty za obiekty sportowe, za które rachunki wystawiane są w kwietniu. Bez żadnych wpływów możemy zakończyć naszą działalność wraz z długami wobec właścicieli obiektów sportowych i naszych pracowników.

W ostatnich dniach w sportowym środowisku dużo mówi się o tym, że w związku z obecną sytuacją wiele klubów sportowych może zwyczajnie upaść. Obecny kryzys może się okazać największym wyzwaniem dla całego świata sportowego od kilkudziesięciu lat. Rozgrywki wielu dyscyplin sportowych są zawieszane bądź odwoływane, EURO oraz Igrzyska Olimpijskie przeniesiono z roku 2020 na 2021.

My nie chcemy kończyć naszej piłkarskiej przygody, chcemy działać dalej.

5 lat ciężkiej pracy przy kolejnych naborach, treningach, meczach, turniejach, obozach, półkoloniach nie może pójść na marne.

Sytuacja, w jakiej obecnie wszyscy się znajdujemy jest trudna dla każdego z nas. Dla Was – Rodziców, ale też dla nas – klubu sportowego, którego źródłem finansowania są składki członkowskie, które to właśnie Wy co miesiąc opłacacie. Jest nam niezmiernie przykro, że obecnie rozmowy o przyszłości polskiego sportu są sprowadzane do kwestii finansowych – ale to konieczność. Tak samo jak każda firma – kluby sportowe muszą zachować płynność finansową, by móc dalej funkcjonować i opłacać bieżące koszty stałe. Zatrudniamy łącznie 8 osób, a dla wielu z nich praca w Akademii jest jedynym źródłem dochodu.

 W obliczu obecnej sytuacji podjęliśmy kilka decyzji, co do funkcjonowania Akademii w najbliższym czasie:

zajęcia, które nie zostały zrealizowane w marcu zostaną odrobione do końca czerwca: stworzyliśmy plan naprawczy i ustaliśmy wstępne możliwości odrabiania zajęć – wszystkie treningi zostaną odrobione w formie dodatkowych treningów weekendowych, dodatkowych zajęć w tygodniu, wydłużaniu czasu zajęć. Jesteśmy na to przygotowani.

– składka za miesiąc kwiecień zostanie obniżona o 50% – planowo mamy wrócić na boiska od 14 kwietnia; choć składka jest opłatą za członkostwo w Klubie, a nie za poszczególne zajęcia – rozumiemy, że Rodzice również borykają się z różnego rodzaju problemami i dlatego zdecydowaliśmy się na proporcjonalne obniżenie opłaty.

Jeżeli jednak ktoś z Państwa będzie miał taką możliwość finansową i chęć, aby opłacić składkę w całości – będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie naszego Klubu w takiej formie.

– w czasie przerwy od zajęć będziemy starać się, aby dostarczać dzieciom dodatkowych atrakcji w różnych formach za pośrednictwem FB (m.in. konkursy); zachęcamy do śledzenia strony na bieżąco i brania w nich udziału

– Trenerzy będą przygotowywać dla dzieci prace domowe (ćwiczenia do wykonania w domu)

– zapisy na obóz we Wdzydzach został już zamknięty– w tym momencie prosimy jednak wstrzymać się z wpłatami – termin ich uregulowania odłożymy trochę w czasie.

– zapisy na obóz w Zgorzałe trwają normalnie – prosimy o kontynuowanie zapisów, abyśmy mogli tworzyć listy obozowiczów i pracować nad ich organizacją; w tym momencie prosimy jednak wstrzymać się z wpłatami zaliczek – termin ich uregulowania odłożymy trochę w czasie.

 Będziemy reagować na bieżąco na kolejne doniesienia Rządu i w razie potrzeby będziemy podejmować kolejne kroki, o których będziemy niezwłocznie informować. Liczymy się z tym, że stan epidemii może zostać przedłużony np. do końca kwietnia – wówczas składka za maj również zostanie skorygowana. Bierzemy pod uwagę różne scenariusze (z bezpłatnym zawieszeniem składki włącznie) i przygotowujemy się do nich już dziś. Zależy nam na tym, aby osiągnąć kompromis – żebyśmy mogli podtrzymać nasze funkcjonowanie jednocześnie licząc się z możliwościami finansowymi Rodziców. Bardzo chcielibyśmy, aby po zakończeniu kwarantanny wszystkie grupy ponownie spotkały się na boisku w niezmienionym składzie.

Prosimy o wstrzymanie się z ruchami zmierzającymi ku zakończeniu członkostwa w klubie. Robimy wszystko, aby znaleźć rozsądne rozwiązania finansowe, a po tak długim okresie, kiedy spędzamy czas w czterech ścianach własnych domów – ruch na świeżym powietrzu będzie dla dzieci nie do przecenienia.

Drodzy Rodzice,

prosimy Was o zrozumienie i wsparcie. Nie tylko jako Klub, ale przede wszystkim jako zespół Trenerów, ludzi, których znacie i lubicie. Trenerów, którzy wiele serca wkładają w nauczanie swoich zawodników.

Marzymy o dniu, kiedy wszyscy będziemy mogli wrócić na boiska.

Bo właśnie po to związaliśmy swoje życie z piłką nożną – by mieć ją przy nodze na murawie, a nie w worku.

Z poważaniem,
Zarząd AP KP Gdynia