Wystartowaliśmy!

Zespoły seniorskie minimalnie okazały się słabsze od swoich przeciwników. W każdym meczu goniliśmy wynik i w obu przypadkach było blisko zdobyczy punktowej.

Trener Igor Kuźmin (Sztorm – AP KP):
Kto wybrał się na Mecz do Kosakowa na pewno się nie zawiódł, wynik niestety był dla nas niekorzystny ale do końca spotkania walczyliśmy o wywiezienie punktów. Muszę pochwalić zespół za reakcję po stracie drugiej bramki bo widać było naturalne wkurzenie i chęć do odrabiania strat. Niestety nieodpowiedzialne zachowanie Borysa Kuźmina i zupełnie nie potrzebna czerwona kartka popsuła nam plany na resztę meczu. Musimy przeanalizować błędy z tego spotkania i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Gratulację dla drużyny z Kosakowa za zwycięstwo.”

Trener Igor Kuźmin (AP KP II – Kębłowo):
„Niestety przegrana na własnym boisku. Nasz zespół zagrał dobre spotkanie, lecz następnym razem musimy poprawić grę w obronie na własnym boisku. Pierwsza połowa to jedna z bardziej pechowych połów jakie miałem okazję w życiu jako trener zagrać, przeciwnik wykorzystał każda sytuację jaką mił, a nam nic nie chciało wpaść do bramki gości. Druga połowa zaczęła się dobrze dla nas, w pierwszej minucie zaczęliśmy odrabianie strat! Od początku drugiej połowy zawodnicy wykazywali wielki chart ducha i charakter aby wrócić do meczu co się nam udało. Niestety minutę przed końcem straciliśmy bramkę która zamknęła mecz”

Tylko juniorzy rozpoczęli wiosnę zwycięstwem, przekonywująco pokonali gości z Wejherowa. Młodzicy niestety nie dali rady Arce II.

Trener Wojciech Konkol (AP KP – Gryf):
„Dobrze weszliśmy w mecz, stwarzaliśmy sytuacje, lecz defensywa Gryfa spisywała się poprawnie lub nasze ostatnie podanie było niedokładne, dopiero po 20 minutach gry gdy przycisnęliśmy mocniej przeciwnika ten popełnił błąd z którego skorzystał Mikołaj Lewandowski. Od tego momentu graliśmy dokładniej i szybciej. Niebawem dwa dobre zgarnia Eryka Woźniaka w kierunku Jakuba Kałaski dały nam jeszcze dwa trafienia przed przerwą.
Po przerwie kontrolowaliśmy przebieg spotkania, a w końcówce Samuel Klimek dołożył jeszcze jednego gola
.”

Trener Piotr Biadała (Arka II – AP KP):
„Słaby występ naszej drużyny. Mieliśmy wyraźne kłopoty z dłuższym utrzymywaniem się przy piłce, zwłaszcza w pierwszej połowie meczu. Do tego popełniliśmy zbyt dużo indywidualnych błędów, które prowadziły do straconych bramek. Mam nadzieję, że w kolejnych tygodniach pokażemy dużo lepszą grę.”